Nastolatkowie z Niemiec, którzy ukradli dwa samochody i uciekli, zostali zatrzymani w Płońsku

Nastolatkowie z Niemiec, którzy ukradli dwa samochody i uciekli, zostali zatrzymani w Płońsku

Podczas operacji prowadzonej przez służby policyjne w Płońsku, dwóch nastoletnich obywateli Niemiec, podejrzanych o kradzież dwóch samochodów, zostało aresztowanych. Jeden z pojazdów został skradziony na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, natomiast drugi w Płońsku. W trakcie ucieczki przed organami ścigania, 17-letni kierowca uderzył w wyjeżdżający na sygnały wóz strażacki. Starszy z dwóch nastolatków został oskarżony o kradzież, a młodszy z nich przesłuchiwany jako nieletni sprawca czynu karalnego.

5 czerwca minionego tygodnia, tuż po 15:00, dyżurny komendy policji w Płońsku otrzymał zgłoszenie o incydencie drogowym. Zderzenie miało miejsce na ulicy Sienkiewicza w Płońsku, przy skrzyżowaniu dróg wyjazdowych na trasę S7. Kierujący samochodem marki Dacia uderzył w bok wozu strażackiego poruszającego się na sygnały i następnie uciekł w kierunku Gdańska. Strażacy podjęli pościg i zaalarmowali policję. Dacia została porzucona na parkingu (MOP) w miejscowości Ćwiklinek, a jej pasażerowie kontynuowali ucieczkę pieszo w stronę zabudowań.

Policjanci natychmiast przystąpili do przeszukania okolicznych terenów. Po zaledwie kilkunastu minutach poszukiwań w pobliżu Ćwiklinka, funkcjonariusze dostrzegli dwie osoby próbujące ukryć się w krzakach. Okazało się, że byli to poszukiwani 15-letni i 17-letni obywatele Niemiec, którzy zostali natychmiast zatrzymani.

W tym samym czasie, gdy wpłynęło zgłoszenie o kolizji na ulicy Sienkiewicza, komenda policji w Płońsku otrzymała informacje o kradzieży pojazdu na ulicy Towarowej w Płońsku. Pojazd ten okazał się być właśnie tym, którym nastolatkowie próbowali uciec przed policją.