Ponowne uruchomienie pociągu „Słoneczny” łączącego Mazowsze z Pomorzem

Ponowne uruchomienie pociągu „Słoneczny” łączącego Mazowsze z Pomorzem

„Słoneczny”, popularne połączenie kolejowe między Mazowszem a Pomorzem, znowu znajduje się w rozkładzie jazdy. Tegoroczna, już 18. edycja tego wakacyjnego połączenia rozpocznie się 22 czerwca. Pociąg będzie kursować na trasie Warszawa – Ustka – Warszawa. Jak podkreślają Koleje Mazowieckie, od czasu pierwszego uruchomienia tego połączenia w roku 2005, „Słoneczny” cieszy się nieustającym uznaniem podróżujących.

„Słoneczny” będzie ponownie dostępny dla pasażerów przez cały tydzień, kursując na trasie Warszawa – Gdynia Główna – Ustka – Warszawa. Pierwszy kurs obsłuży pasażerów już 22 czerwca, natomiast ostatnie podróże zaplanowano na 1 września. Pociąg zaczyna swój rejs o godzinie 06:40 ze stacji Warszawa Zachodnia, docierając na stację Gdynia Główna o godzinie 10:21, by ostatecznie dotrzeć do Ustki o godzinie 12:22. Powrotna podróż rozpoczyna się o godzinie 14:03 i kończy na stacji Warszawa Zachodnia o 19:42.

Według informacji przekazanych przez Koleje Mazowieckie, zasady kursowania pociągu „Słoneczny – BIS”, który jeździ między Warszawą a Trójmiastem, ulegną zmianie. Pociąg ten pojawi się na torach w dwóch określonych terminach: 6 i 7 lipca podczas festiwalu Open’er oraz w długi weekend sierpniowy, to jest 15 i 18 sierpnia.

Taryfa biletów pozostaje bez zmian w stosunku do ubiegłego roku. Cena normalnego biletu w jedną stronę z Warszawy do Ustki wynosi 75 zł (bilet studencki: 36,75 zł), natomiast do Trójmiasta kosztuje 60 zł (bilet studencki: nieco poniżej 30 zł).