Wizyta Pierwszej Damy w mławskim Powiatowym Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnym

Wizyta Pierwszej Damy w mławskim Powiatowym Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnym

Agata Kornhauser–Duda, żona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zdecydowała się na wizytę w mławskim Powiatowym Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnym. To miejsce, które istnieje już ponad dwa lata, jest domem dla wielu podopiecznych oraz ich opiekunów. Wizyta miała miejsce w ostatni poniedziałek października, czyli 30 dnia tego miesiąca.

Podczas swojego pobytu, Pierwsza Dama miała okazję zwiedzić różne pomieszczenia w ośrodku. Odwiedziła salę rehabilitacyjną, pokój przeznaczony do aktywności fizycznej oraz pokoje, gdzie mieszkańcy spędzają cały czas. Co więcej, miała też szansę obserwować warsztaty terapeutyczno-rozwojowe, prowadzone dla podopiecznych placówki. Z uczestnikami tych warsztatów rozmawiała o codziennych zajęciach i planach na każdy dzień – informacje te zostały przekazane przez kancelarię Prezydenta RP.

Pani Agata była pełna uznania dla centrum. Podkreśliła, że jest to bardzo ładne miejsce, ale co ważniejsze – panuje tam serdeczna, rodzinna atmosfera. Zwróciła uwagę, że to ludzie tworzą atmosferę danego miejsca.

Podczas bezpośredniej rozmowy z podopiecznymi, ci opowiadali o swoim codziennym życiu w ośrodku i swoich zwyczajach. Pierwsza Dama zachęcała ich również do udziału w akcji Narodowe Czytanie, którą patronuje para prezydencka. W ramach tej okoliczności gospodarze przygotowali specjalny program artystyczny.