Samorządowe wybory 7 kwietnia: Zbigniew Ruszkowski kandydatem do Rady Miasta

Samorządowe wybory 7 kwietnia: Zbigniew Ruszkowski kandydatem do Rady Miasta

Planowane na 7 kwietnia bieżącego roku wybory samorządowe stanowić będą istotny moment dla każdego pełnoletniego obywatela naszej metropolii. To właśnie wtedy każdy z nas będzie miał szansę udzielić poparcia swojemu preferowanemu kandydatowi. Warto podkreślić, że jest to decyzja ogromnej wagi, bowiem ma ona bezpośredni wpływ na standard naszego codziennego życia. Odpowiednio przemyślany wybór może otworzyć drzwi do nowych perspektyw rozwoju. Wybierając kogo poprzeć, dokładnie przyglądamy się działaniom poszczególnych kandydatów, a także ich planom na przyszłość – najlepszym źródłem tych informacji są sami zainteresowani.

Zbigniew Ruszkowski, znany lokalny aktywista, postanowił w tym roku wystartować w wyborach do Rady Miasta. Mieszkańcy mieli już okazję obserwować jego zaangażowanie w praktyce, jednak poniższe pytania mają na celu wyjaśnienie przesłanek, które skłoniły go do podjęcia tego ważnego kroku w swojej karierze.

Czy mógłby Pan uchylić rąbka tajemnicy i powiedzieć, co zainspirowało Pana do kandydowania do Rady Miasta Mława?

Zbigniew Ruszkowski: – W mojej codziennej działalności nieustannie spotykam i rozmawiam z wieloma mieszkańcami, którzy dzielą się ze mną swoimi problemami. Mogę bez wahania stwierdzić, że wiele z tych kwestii mogło zostać unikniętych. Pomimo że angażuję się już teraz na wielu płaszczyznach, uważam, że jako radny mógłbym jeszcze skuteczniej wspierać społeczność lokalną. Dodatkowo, często zdarza się, że mieszkańcy nie mają możliwości poświęcić odpowiedniej ilości czasu na aktywny udział w lokalnych inicjatywach. Fakt, że to do mnie zwracają się z ważnymi dla nich sprawami, sprawia, że poczułem obowiązek niesienia pomocy. Przez ostatnie lata obserwowałem pracę radnych z Mławy i zgromadziłem wiele innowacyjnych pomysłów, które mogłyby znacząco przyczynić się do rozwoju naszego miasta. Kluczowe jest, aby otwarcie dyskutować o problemach mieszkańców Mławy oraz zapewnić możliwość wyrażenia swojego zdania każdemu zainteresowanemu.