Protest rolników i związkowców przeciwko "Zielonemu Ładowi" z udziałem delegacji z Mławy

Protest rolników i związkowców przeciwko "Zielonemu Ładowi" z udziałem delegacji z Mławy

W ostatni piątek na ulicach stolicy kraju, Warszawy, miała miejsce demonstracja przeciwna postanowieniom tzw. „Zielonego Ładu”. Rolnicy należący do NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” i członkowie ogólnopolskiego związku „Solidarność” połączyli swoje siły, aby wyrazić swój sprzeciw. Udział w proteście brała również delegacja związku „Solidarność” pochodząca z Mławy.

Inicjatorem wyjazdu na warszawską demonstrację był mławski oddział NSZZ Solidarność. Jak informuje Mirosław Zbrzezny, lider mławskiej „Solidarności”, w proteście uczestniczyło około 35 osób z Mławy. Zorganizowano dla nich przejazd autokarem, którym podróżowało blisko 30 osób, natomiast reszta dotarła do celu samodzielnie.

Demonstrujący zgromadzili się na Placu Zamkowym skąd przeszli pod Sejm. Wśród protestujących można było zauważyć zarówno flagi narodowe, jak i związkowe. Nie zabrakło także transparentów z hasłami takimi jak „Precz z Zielonym Ładem” czy „Niech Bruksela żre robaki, my wolimy schabowego i ziemniaki”. Wiele osób zwracało uwagę na kilkumetrową figurę Śmierci trzymaną przez sadowników z Grójca, która symbolizować miała skutki wprowadzania „Zielonego Ładu”.