Nowe oblicza parlamentu: Oficjalne wyniki wyborów z 15 października

Nowe oblicza parlamentu: Oficjalne wyniki wyborów z 15 października

Wybory parlamentarne, które miały miejsce 15 października, doprowadziły do wyłonienia nowego składu posłów i senatora na terenie powiatu mławskiego. Oficjalne rezultaty głosowania na poziomie ogólnokrajowym mają zostać ogłoszone jeszcze dziś przez Państwową Komisję Wyborczą, ale już teraz znamy osoby, które będą nas reprezentować w sejmie i senacie. Poniżej znajduje się lista posłów oraz nazwisko senatora, którzy zostali wybrani w naszych okręgach wyborczych i będą pełnić swoje funkcje w latach 2023 – 2027.

Reprezentacja powiatu mławskiego w parlamencie na najbliższą kadencję została już ustalona. W okręgu nr 16 Płockim, w którym mieści się powiat mławski, było do rozdania dziesięć mandatów poselskich. Udało się rozdzielić je między kandydatów, z czego połowa przypadła partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS). Posłami wybranymi z listy tej partii w nadchodzącej kadencji Sejmu będą: Anna Cicholska, Kamil Bortniczuk, Maciej Wąsik, Jacek Ozdoba oraz Maciej Małecki.

Na liście Koalicji Obywatelskiej zdobyto trzy mandaty, które zostaną obsadzone przez Elżbietę Gapińską, Marcina Kierwińskiego oraz Adama Krzemińskiego. Oni będą reprezentować interesy powiatu mławskiego w ramach swojego mandatu w nadchodzącej kadencji parlamentarnej.