Burmistrz Mławy, Piotr Jankowski, planuje powołać dwa zespoły ekspertów do rozwiązania kluczowych problemów miasta

Burmistrz Mławy, Piotr Jankowski, planuje powołać dwa zespoły ekspertów do rozwiązania kluczowych problemów miasta

Piotr Jankowski, nowo wybrany burmistrz Mławy, ma w swoich najbliższych planach utworzenie dwóch grup specjalistycznych. Te ekipy specjalistów będą skupiały się na dwóch kwestiach, które według burmistrza, są najważniejsze dla dalszego rozwoju miasta.

Jankowski objął stanowisko burmistrza Mławy dokładnie tydzień temu, 8 maja, i jak sam przyznaje w wywiadzie dla Radia 7, już teraz jest w stanie zidentyfikować najbardziej pilne sprawy, które wymagają interwencji.

Na szczególną uwagę zasługuje tu kwestia budowy tunelu pod torami kolejowymi przy ulicy Kościuszki. Do tego zadania zostanie powołany odpowiedni zespół specjalistów przez burmistrza Jankowskiego. Ich głównym zadaniem będzie ustalenie aktualnego statusu tego przedsięwzięcia.

Przejście przez tory kolejowe na ulicy Kościuszki w Mławie jest nieczynne od 9 lat. Zamknięcie nastąpiło po modernizacji linii kolejowej E65 i budowie nowych wiaduktów przez Polskie Koleje Państwowe w innych częściach miasta. Początkowo miasto planowało stworzyć kładkę łączącą ulice Kościuszki i Kolejową, jednak pomimo zabezpieczonych na ten cel funduszy, mieszkańcy nie zaakceptowali tej propozycji.