Masz ukończone 25 lat? Zostań inwestorem

Masz ukończone 25 lat? Zostań inwestorem

Wydaje się, że temat inwestycji w Polsce, w dalszym ciągu traktowany jest ze sporą rezerwą. Wiele osób inwestycje w kryptowaluty, akcje, papiery wartościowe, traktuje jako bardzo łatwy sposób do utraty majątku. Dla wielu też nie ma większej różnicy między zwykłym hazardem, a grą na giełdzie. Jednak, czy faktycznie inwestowanie to nic innego, jak liczenie na łut szczęścia?

Szkolenie dla osób, które chcą zacząć inwestować

Giełda jest tworem bardzo dynamicznym. Nie oznacza to jednak, iż jest w 100% nieprzewidywalna. Tak naprawdę na wzrost akcji lub ich spadek ma wiele czynników. Zależne są zarówno od globalnej gospodarki, jak również krajowej. Tak samo, jak chociażby stosunki dyplomatyczne mogą mieć wpływ na koszt akcji poszczególnych spółek, tak samo elekcja organów wykonawczych, czy ustawodawczych, może prowadzić do chwilowych zmian kursów.

Z uwagi, na ogrom czynników, ich hierarchię, jak również procentową szansę na zmiany walut, od lat analitycy przyglądają się sytuacji w ekonomii globalnej, ale też poszczególnych krajów, by lepiej i szybciej przewidzieć zmiany na giełdzie. Pozwala to na podejmowanie dobrych decyzji inwestycyjnych.

Doświadczeni analitycy chcą podzielić się swoim doświadczeniem.

Tak naprawdę inwestować można się nauczyć. Z pewnością można przyswoić cenną wiedzę teoretyczną, ale też praktyczną. A to wszystko podczas spotkania z najlepszymi w kraju traderami, którzy giełdą zajmują się od wielu lat. Spotkanie to możliwość poznania sekretów, które umożliwiły osobom inwestującym na giełdzie, odnieść tam sukces. A co za tym idzie, były w stanie uzyskać dochód, który często przekracza roczne wynagrodzenie pracowników w innych branżach.

Kluczowe elementy spotkania

Inwestowanie w giełdę nie opiera się tak naprawdę na szczęściu. Bardzo ważna jest umiejętność dokonania obiektywnej oceny ryzyka inwestycyjnego. Dlatego jest to jeden z punktów spotkania. Innymi będą między innymi: psychologia inwestora, czy najczęściej popełniane błędy przez nowicjuszy na giełdzie. Wśród zagadnień poruszony będzie także temat tego, jak minimalizować straty i maksymalizować zyski.

Zwieńczeniem szkolenia jest możliwość gry w symulatorze giełdy. Uczestnicy będą dysponować wirtualnym kapitałem, którym będą mogli handlować jak na giełdzie. W ten sposób od razu mogą przetwarzać teoretyczne informacje w praktykę, by w przyszłości lepiej odnaleźć się na giełdzie.

Szkolenie przewidziane jest przede wszystkim dla miłośników inwestowania, osoby, które poszukują pasywnego dochodu, a jednocześnie są otwarte na poznawanie sposób i przyswajanie wiedzy, dzięki której będzie to możliwe. Jedynym, formalnym wymogiem jest ukończenie 25-go roku życia.