Zmiana opłat za parkowanie w Mławie

Zmiana opłat za parkowanie w Mławie
fot. pixabay.com

W centrum miasta panuje obecnie raj dla kierowców. Sytuacja drastycznie zmieni się w przyszłym tygodniu. Urząd uchwalił podwyżki.

5 dni darmowych parkingów

Od wczoraj w strefie płatnego parkowania w Mławie nie obowiązują opłaty. Tak będzie aż do niedzieli ze względu na montaż nowych parkomatów. Przyjemna przerwa techniczna wynika z decyzji Miasta o zmianie operatora. Dotychczas była to firma zewnętrzna, teraz zadanie to skierowano spółce zależnej od administracji Mławy. Niestety, krótka promocja na parkowanie w celu podmiany sprzętu jest tylko ciszą przed burzą. Potem zapłacimy więcej. 

Idą podwyżki

Od kilku miesięcy wiadomo o nadchodzących podwyżkach w strefie płatnego parkowania. Wszystko za sprawą uchwały Rady Miasta z dnia 18 maja 2021 roku. Zwiększone stawki pojawią się wraz z nowymi parkomatami w poniedziałek 2 sierpnia. Darmowe będzie tylko pierwsze pół godziny.

Ile zapłacimy za parkowanie w Mławie?

Według nowej taryfy za godzinę postoju w płatnej strefie zapłacimy 2 zł. Drugi i trzeci obrót wskazówki wokół zegara wyniesie kolejno 2,30 i 2,50 zł. Czwarta i kolejna godzina kosztować będzie już tylko 1,50 zł. Kierowcom pozostaje tylko cieszyć się tygodniem swobodnego pozostawiania samochodu w najbardziej pożądanych lokalizacjach.

Taniej, pewnie i wygodnie

Możliwy jest też zakup kart abonamentowych oraz wykup stałego miejsca parkingowego zastrzeżonego kopertą. Miesięczny koszt parkingu w dowolnej lokalizacji strefy to 70 zł. Cena za gwarancję wolnego stanowiska np. w pobliżu pracy to 1200 zł za 6 miesięcy lub 1800 zł w przypadku płatności za cały rok. W lepszej sytuacji znajdują się osoby zameldowane w pobliskich budynkach. Co prawda zapłacą tylko 15 zł za miesiąc parkowania wzdłuż swojej ulicy, ale wciąż obowiązywać ich będą jednak koszty parkingu w innych częściach strefy.