Zatrzymano nietrzeźwego kierowcę, który miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

Zatrzymano nietrzeźwego kierowcę, który miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

Kilka dnie temu patrol z posterunku Policji w Wieczfni Kościelnej zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna poruszał się samochodem marki volkswagena. Jak się okazało, po wstępnych czynnościach 38-latek miał w organizmie ponad 1,80 promila alkoholu. Co więcej, upierał się, że jest trzeźwy. To nie wszystko, po zatrzymaniu i spisaniu danych osobowych, policja ustaliła, że mężczyzna ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Sprawdzamy, co więcej wiadomo w tej sprawie.

Nietrzeźwy kierowca

Do zdarzenia doszło w miejscowości Załęże. Patrol z posterunku podczas rutynowych działań zatrzymał mężczyznę do kontroli. Jak już wiadomo, 38-letni mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Jak podkreślił podczas kontroli, był pewien, że jest trzeźwy, bo alkohol pił dzień wcześniej. Mało tego, miał on dożywotni zakaz prowadzenia pojazdu. Auto marki volkswagen odholowano na policyjny parking. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolność. W tym momencie w dalszym ciągu trwają czynności wyjaśniające.

26-latek z sądowym zakazem prowadzenia

To nie jedyny kierowca, który został zatrzymany i posiadał sądowy zakaz prowadzenia samochodu. W tym samym dnu w Mławie, na ul. Wyspiańskiego patrol prewencji zatrzymał kolejnego kierującego, który jak się okazało, posiadał sądowy zakaz prowadzenia samochodu. 26-letni mieszkaniec pow. mławskiego poruszał się autem marki volkswagen. Auto było uszkodzone i nie posiadało ważnych dokumentów przeglądu.  Samochód odholowano na policyjny parking. Mężczyźnie grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi mławska komenda Policji.

Policja apeluje o rozwagę i przestrzegania przepisów prawa. Jak pokazują ostatnie statystyki, coraz więcej osób zostało zatrzymanych bez uprawnień i w dodatku pod wpływem alkoholu. Tacy kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenia dla życia innych osób.