Z policyjnych akt – mławskie sprawy

Z policyjnych akt – mławskie sprawy

Dziś sprawdzamy, co w ostatnim czasie działa się na mławskim podwórku. Sprawdzimy, kogo przyłapano na różnych wykroczeniach.

Podejrzany o gwałt

Były mławski policjant podejrzany jest o gwałt. Okazuje się, że to  już drugie postępowanie prokuratorskie przeciwko tej osobie. Pierwszy zarzut dotyczy przekroczenia uprawnień. Kilka dni temu były policjant usłyszał kolejny zarzut, tym razem o gwałt. Do zdarzenia doszło w nocy z 16 na 17 lipca br. na terenie gminy Szydłowo. To tam odbywała się lokalna impreza. Były policjant miał dopuścić się gwałtu w pokoju hostelu. Jak udało się ustalić, podejrzanemu Piotrowi Sz. postawiono zarzut zgwałcenia. Sąd Rejonowy w Mławie wydał postanowienie o  tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres 1 miesiąca. Jak wynika z informacji uzyskanych przez prokuratora Marcina Bagińskiego z Prokuratury Rejonowej w Mławie, Piotr Sz. nie przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Obecnie trwa ich wyjaśnianie.

Nietrzeźwy motocyklista uciekał przed policją

17 lipca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ciechanowskiej komendy zatrzymali młodego mężczyznę, który poruszał się na motocyklu. Miało to miejsce w miejscowości Sońsk. 24-latek na widok radiowozu zaczął przyspieszać, nie zatrzymał się także do kontroli. Zaczął uciekać i wyprzedzać inne pojazdy w miejscach niedozwolonych, przez co stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. 24-latek stracił jednak panowanie nad motocyklem  w miejscowości Komory Błotne. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu oraz nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Mało tego, sam pojazd nie był dopuszczony do ruchu. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości, i to w dodatku bez uprawnień, a także za niezatrzymanie się do kontroli i liczne wykroczenia drogowe. Grozi mu nawet do 5 lat.

Jak zachować się w przypadku nietrzeźwych kierowców?

Pamiętaj, że jeśli widzisz osobę, która zamierza wsiąść do auta, na motocykl lub rower pod wpływem alkoholu – reaguj. Nie pozwól mu na to i zawiadom jak najszybciej policję.