Wypadki drogowe w powiecie mławskim

Wypadki drogowe w powiecie mławskim

W ostatnim dniach doszło do kilku poważnych wypadków w powiecie mławskim. Niestety jeden z nich miał skutek śmiertelny. Sprawdzamy, co wydarzyło się podczas tych wypadków drogowych.

Nie żyje 29-latek

Pod koniec lipca na drodze Gorysze – Wola Pawłowska doszło do poważnego wypadku z udziałem 29-latka, 21-latka oraz 26-latka. Jak wynika z informacji, do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi. 26-letni kierowca audi A4 zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Niestety nie udało się utrzymać przy życiu najstarszego pasażera, pomimo podjętej próby reanimacji. Jak udało się ustalić, kierujący samochodem osobowym 26-latek był nietrzeźwy. Miał 2 promile alkoholu. Jak poinformowała nadkomisarz Jolanta Bym z KPP Ciechanów, dalsze postępowanie jest prowadzone pod nadzorem prokuratora.

Dachował samochodem na trasie Mława-Ciechanów

Tel samego dnia doszło także do niecodziennego wypadku na drodze Mława-Ciechanów. 28-latek kierujący samochodem audi stracił panowanie nad pojazdem. Najpierw samochód zaczął zjeżdżać na przeciwległy pas ruchu, a następnie wypadł z drogi i dachował. Po tym incydencie kierujący pojazdem próbował uciekać z samochodu. Wszystko nagrano kamerą samochodową przez kobietę, która jechała za samochodem. Policja zatrzymała mieszkańca Mławy. Jak się okazało był on pod wpływem alkoholu. Miał we krwi 0,7 promila alkoholu. 26-latek trafił do aresztu, gdzie usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości.

Jazda pod wpływem alkoholu

Policja ostrzega, aby pod żadnym pozorem nie wsiadać za kierownice będąc pod wpływem alkoholu. Niestety takich sytuacji jest coraz więcej. Jeśli zatrzymany zostanie kierowca będący pod wpływem alkoholu, to grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2. W przypadki, kiedy takie kierowca spowoduje wypadek, którego skutkiem będzie śmierć lub ciężki uszczerbek na zdrowiu, to grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo warto wspomnieć o karze pozbawienia prawa jazdy na okres 15 lat. Pamiętaj, kiedy spożywasz alkohol, nigdy nie wsiadaj za kierownicę. Narażasz wówczas siebie i innych na śmiertelne niebezpieczeństwo.