W Mławie trwają prace nad sezonowym, krytym lodowiskiem, które ma zostać otwarte w grudniu

W Mławie trwają prace nad sezonowym, krytym lodowiskiem, które ma zostać otwarte w grudniu

W mieście Mława intensywnie trwają prace budowlane związane z nowym lodowiskiem. Powstaje ono na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, tuż obok pływalni. To zadaszony obiekt o powierzchni 600 metrów kwadratowych, który ma służyć mławnianom do cieszenia się zimowymi sportami. Oczekiwania są duże, gdyż planowane jest ukończenie prac i oddanie obiektu do użytku już w grudniu 2023 roku.

Lodowisko ma działać sezonowo. Planowany termin zakończenia działalności to koniec lutego 2024 roku. Przez ten czas kryta płyta lodu będzie dostępna dla miłośników łyżwiarstwa przez siedem dni w tygodniu. Godziny otwarcia to 9:00-21:00, dzięki czemu każdy będzie miał okazję skorzystać z tej atrakcji niezależnie od swojego trybu życia.

Niewątpliwie satysfakcjonujące będą liczne udogodnienia, które zostaną zapewnione na miejscu. Będzie to między innymi wypożyczalnia sprzętu, toalety, szatnie oraz automaty z przekąskami. Dodatkowo, czas spędzony na lodowisku nie będzie ograniczany przez liczbę zakupionych biletów – jedno wejściówka zapewni nielimitowany czas jazdy. Ceny biletów ustalono na 20 złotych normalny i 18 złotych ulgowy dla opiekunów.