W Mławie powstanie nowe kino

W Mławie powstanie nowe kino

Pewnym już jest, że powstanie nowe, dwupoziomowe kino. Oprócz tego, ocieplone zostaną również budynki biblioteki i Muzeum Ziemi Zakrzeńskiej. Miasto posiada już środki na ten cel – ponad 23 miliony złotych. W chwili obecnej trwają poszukiwania wykonawców tych inwestycji.

Gdzie powstanie nowe kino?

Kino, zaplanowano w nowym budynku Miejskiego Centrum Kultury w Mławie. W środku mają znaleźć się dwie nowe sale kinowe. Na tym etapie prac, dostępne są już wizualizacje, które dotyczą właśnie nowego kina. Jak przyznają mieszkańcy miasta, jest to super inicjatywa. Obecne kino jest już stare, mało komfortowe i ludzie niezbyt chętnie z niego korzystają.

Jak zaplanowano inwestycje?

Okazuje się, że stare kino zostanie rozebrane. Wymienione zostaną też okna i drzwi, a przy okazji ocieplony zostanie budynek Miejskiej Biblioteki i Muzeum Ziemi Zakrzeńskiej. Na ten moment miast przymierza się do ogłoszenia przetargu. W ten sposób ma znaleźć się wykonawca, który zrealizuje całe przedsięwzięcie. Sama budowa kina, to rozbiórka budynku, postawienie nowej bryły obiektu, z siedziskami, ekranem. To również doskonała szansa dla miasta. Większy komfort użytkowania kina, to zdecydowanie większe zainteresowanie wśród mieszkańców kinem.

Ile będzie wynosiła inwestycja i skąd dofinansowanie?

Sama inwestycja to koszt ponad 20 milionów złotych. Cała kwota zostanie przeznaczona na budowę nowej sali kinowej i termomodernizacje muzeum i biblioteki Mława. Środki otrzymano w ramach Polskiego Ładu. Start pracy zależy od tego, kiedy znajdzie się wykonawca. Jeśli prace rozpoczną się jeszcze w tym roku, to cała inwestycja prawdopodobnie zakończy się za dwa lata. Samo miasto ma już pozwolenie na budowę i projekt techniczny inwestycji.
Mamy nadzieję, że mieszkańcy będą chętnie korzystali z nowych miejsc rozrywki. Czekamy na dalsze informacje dotyczące tej inwestycji.