W ciągu jednej nocy w Mławie zginęło 5 rowerów i hulajnoga

W ciągu jednej nocy w Mławie zginęło 5 rowerów i hulajnoga

W nocy z 30 na 31 maja na terenie Mławy zginęło aż pięć rowerów i hulajnoga. Jak udało się ustalić, jednoślady skradziono z klatki schodowej i hali garażowej jednego z bloków. Co wiadomo już w tej sprawie?

Sezon rowerowy w pełni – łatwy kąsek dla złodziei

Za oknem coraz bliżej do lata, a więc sezon rowerowy w pełni. Nic więc dziwnego, że jest to najlepsza pora dla złodziei, którzy wykorzystują każdą okazję. Tak samo było w Mławie, kiedy w ciągu jednej nocy skradzionych zostało aż pięć rowerów oraz hulajnoga. Policja poszukuje sprawców, a przy tym apeluje również o odpowiednie zabezpieczenie mienia i oznakowanie rowerów. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, do kradzieży doszło przed godz. 2 w nocy. Nieznany sprawca włamał się do klatki schodowej w jednym z mławskich bloków. Następnie złodziej przedostał się do hali garażowej. Z hali ukradł kolejne rowery. Właściciele z samego rana powiadomili policję. Jak podaje do wiadomości policja, za przestępstwo kradzieży wraz z włamaniem grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest już w toku.

Jak można zabezpieczyć się przed kradzieżą?

Przy okazji prowadzonego śledztwa, mławscy policjanci apelują o odpowiednie zabezpieczenie mienia. Jak informują, jest kilka sposobów na to, aby uniknąć podobnych sytuacji. Przede wszystkim należy zabezpieczyć rower mocną i profesjonalną klamrą lub blokadą albo zapięciem. Zabezpieczamy rower zawsze, nawet jeśli zostawiamy go tylko na chwilę. Warto korzystać z dwóch zabezpieczeń. Jeśli rower przechowywany jest w piwnicy, to należy zadbać o jej zabezpieczenie. Warto również monitorować, kto wchodzi do bloku i kto się wokół niego kręci. Najlepiej, jeśli dany blok ma monitoring. O każdej podejrzanej sytuacji warto zawiadomić policję. Należy również przypominać swoim pociechom o niepozostawianiu rowerów bez opieki. Warto również oznakować rower. Można to zrobić w Komendzie Powiatowej Policji. Jest to całkowicie darmowe.