Tragiczny wypadek drogowy koło Mławy: dwie osoby ranne

Tragiczny wypadek drogowy koło Mławy: dwie osoby ranne

W piątkowy poranek, blisko miasta Mława (województwo mazowieckie), doszło do poważnego incydentu drogowego. Czołowe zderzenie dwóch samochodów miało miejsce, gdy jeden z kierowców nieposłusznie postanowił podjąć ryzykowną próbę wyprzedzania na odcinku drogi oznaczonej podwójną ciągłą linią.

Służby ratunkowe zostały powiadomione o zaistniałej sytuacji jeszcze przed godziną siódmą rano. Jak podała mławska policja na swoim profilu w mediach społecznościowych: „Scena zdarzenia znajduje się na drodze wojewódzkiej numer 544, niedaleko miejscowości Pawłowo, należącej do gminy Szydłowo. W wyniku poważnego incydentu drogowego, dwa osoby poniosły obrażenia”.

Z informacji przekazanych przez funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że sprawcą kolizji był 21-letni kierowca bmw, mieszkaniec powiatu mławskiego. Młody kierowca, pomimo obowiązującego zakazu, postanowił wyprzedzić inny pojazd na wzniesieniu. W wyniku tego nieodpowiedzialnego manewru doszło do frontowego zderzenia z samochodem marki seat, którym kierował 34-letni mężczyzna, również mieszkaniec powiatu mławskiego, jadący swoim pasem w stronę Mławy.

Niestety, obaj kierowcy odnieśli obrażenia w wyniku zdarzenia i musieli zostać przetransportowani do szpitala w Mławie. Na miejscu interweniujący funkcjonariusze policji ruchu drogowego zdecydowali się na zatrzymanie prawa jazdy 21-letniemu kierowcy bmw.

Do godziny 10 ruch na trasie był utrudniony z powodu działań ratunkowych. Po tej godzinie droga stała się ponownie całkowicie przejezdna.