Surowa kara dla mężczyzny, który próbował odzyskać dług brutalnymi metodami

Surowa kara dla mężczyzny, który próbował odzyskać dług brutalnymi metodami

Kiedy w styczniu tego roku do mławskiej policji wpłynęło zgłoszenie o brutalnym pobiciu, funkcjonariusze niezwłocznie zajęli się sprawą. Zgłaszającym był mężczyzna w średnim wieku, który stał się ofiarą agresywnego ataku ze strony swojego znajomego. Powodem konfliktu była kwestia niespłaconego długu. 57-letni pokrzywdzony po zdarzeniu trafił do szpitala, a sprawca został zatrzymany przez funkcjonariuszy prawa.

Agresorem okazał się 44-letni mieszkaniec Mławy, który po zatrzymaniu został osadzony w areszcie na tymczasowy okres dwóch miesięcy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, które mogą skutkować karą do 15 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest jednak nadal w toku, a dochodzenie ma na celu ustalenie szczegółów tego przerażającego incydentu.

Do dramatycznego zdarzenia doszło w niedalekim Mławie podczas minionego weekendu. 57-letni dłużnik został brutalnie zaatakowany przez swojego „wierzyciela”. Ten, uzbrojony w metalową pałkę, nie ograniczył się do zaszkodzenia fizycznym mężczyźnie, ale także skonfiskował mu dokumenty tożsamości oraz kartę bankową.

W momencie, gdy sprawca został aresztowany przez lokalną policję, w jego posiadaniu znajdowały się dokumenty pokrzywdzonego. 44-letni agresor usłyszał zarzuty rozboju, kradzieży dokumentów oraz próby wymuszenia spłaty długu za pomocą przemocy. Na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Mławie tymczasowo osadził mężczyznę w areszcie na okres dwóch miesięcy. W przypadku skazania grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.