Społeczna inicjatywa "Dzień Dumy z Munduru" angażuje żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej

Społeczna inicjatywa "Dzień Dumy z Munduru" angażuje żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej

W piątek, 10 maja, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej będą obchodzić swoje święto – „Dzień Dumy z Munduru”. Jest to niepowtarzalna okazja do ukazania społeczeństwu swojej codziennej służby i oddania dla ojczyzny. W ramach tego wydarzenia, żołnierze będą mogli w mundurach uczęszczać do swoich miejsc pracy lub nauki, reprezentując tym samym jednostkę wojskową, do której należą.

Inicjatywa „Dzień Dumy z Munduru” została ustanowiona po raz pierwszy i jest wynikiem współpracy Ministra Obrony Narodowej oraz Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej. To wydarzenie ma na celu honorowanie tych, którzy służą w wojsku, ale również promowanie postaw proobronnych i patriotycznych w społeczeństwie.

W tym dniu żołnierze pełniący terytorialną służbę wojskową oraz osoby będące w aktywnej rezerwie będą mieli niepowtarzalną okazję pokazać swoje zaangażowanie w służbę państwu. Mogą to zrobić poprzez noszenie munduru wojskowego w swoich cywilnych miejscach pracy i nauki. Jest to także doskonały sposób na podkreślenie znaczenia służby wojskowej w ich codziennym życiu, a także na pokazanie jak łączą oni obowiązki służbowe z życiem prywatnym.