Sobotni incydent drogowy w Mławie: Nietrzeźwy kierowca opla spowodował szereg kolizji

Sobotni incydent drogowy w Mławie: Nietrzeźwy kierowca opla spowodował szereg kolizji

W sobotę 3 lutego, tuż przed południem, na mławskiej ulicy Wymyślin doszło do niecodziennego incydentu. Kierujący oplem niewiadomej marki doprowadził do uszkodzenia trzech stojących samochodów, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Informacje o zajściu dotarły do służb porządkowych dzięki spostrzegawczym świadkom. Kierującego oplem mężczyznę udało się schwytać dzięki szybkiej reakcji patrolu ruchu drogowego działającego na obszarze gminy Strzegowo. Podczas zatrzymania okazało się, że ma on we krwi ponad 2 promile alkoholu. Po edukacyjnym przebywaniu w izbie wytrzeźwień usłyszał zarzuty za swoje czyny.

Głębsza analiza sytuacji przez interweniujących funkcjonariuszy pozwoliła na ustalenie szczegółów zdarzenia. Nietrzeźwy kierowca opla, przemieszczając się ulicą Wymyślin w kierunku ulicy Padlewskiego, zderzył się z prawidłowo zaparkowanym fordem, poważnie uszkadzając ten pojazd. Siła zderzenia była na tyle duża, że ford został przesunięty i uderzył w kolejny zaparkowany samochód. Po tej kolizji sprawca zdarzenia nagle ruszył, wpadając na parkującą kię, po czym zbiegł. Na szczęście nikt nie odniósł w tym chaotycznym zdarzeniu żadnych obrażeń. Po przekazaniu informacji przez świadków, patrol ruchu drogowego szybko zatrzymał sprawcę na terenie gminy Strzegowo. Nietrzeźwym kierowcą okazał się 36-letni mieszkaniec Mławy.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał oficjalne zarzuty dotyczące prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Grozi mu teraz surowa kara w postaci wysokiej grzywny oraz możliwość pozbawienia wolności nawet na 3 lata. Zostało mu również odebrane prawo jazdy. Dodatkowo, został ukarany mandatem karnym na kwotę 2000 zł oraz nałożono na niego karę 10 punktów karnych za naruszenie bezpieczeństwa na drodze. Sprawa nadal jest badana przez odpowiednie służby.