Skrzynka na listy do Mikołaja już czeka na najmłodszych pod ratuszem!

Skrzynka na listy do Mikołaja już czeka na najmłodszych pod ratuszem!

W dniu 6 grudnia 2021 miasto ustawiło skrzynkę na listy do Mikołaja, do której swoje życzenia prezentowe mogą wrzucać najmłodsi mieszkańcy Mławy. Na taką wieść na pewno ucieszy się każdy, kto z niecierpliwością oczekuje na gwiazdkowe upominki.

Urzędnicy miasta dają możliwość włożenia swojego listu do specjalnej skrzynki, która znajduje się tuż pod oświetloną choinką przy ratuszu. Lampki na pięknym świerku zostały zapalone 6 grudnia, tak jak oświetlenie świąteczne w pozostałej części miasta. Tak udekorowana Mława będzie oczekiwać na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i raczyć każdego mieszkańca swoim wyjątkowym klimatem.

Listy do Mikołaja — trzeba się spieszyć!

Dzieci, które napiszą list do Mikołaja, będą miały czas na jego włożenie do skrzynki do dnia 20 grudnia 2021. Skrzynka będzie dostępna w każdy dzień roboczy od godziny 8:00 do 16:00. Przez ostatni rok najmłodsi mieszkańcy Mławy zdążyli już zatęsknić za Mikołajem.  Z niecierpliwością czekają na otwarcie prezentu oraz mają nadzieję, że ich życzenia się spełnią. Przed włożeniem listu do skrzynki, dzieci muszą pamiętać o podaniu swojego adresu pocztowego. Rodzice mogą kontaktować się z Urzędem Miasta w sprawie listów swoich pociech.

Klimat świąteczny w mieście

6 grudnia 2021 odbyły się Mikołajki miejskie i całemu wydarzeniu towarzyszyła świąteczna muzyka, tańce oraz spotkanie z Mikołajem. Dodatkowo wręczono nagrody laureatom konkursu pod tytułem „Świąteczna Kartka od Burmistrza”. W ramach konkursu dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym przygotowały wyjątkowe kartki świąteczne z akcentem Mławy. Na pewno dla wielu z nich święta to cudowny czas, a każde dziecko ucieszy się z prezentu, o którym tak długo marzyło. W listach dzieci zazwyczaj szczególnie podkreślają, że były bardzo grzeczne i wymieniają kilka rzeczy, które pragną znaleźć pod choinką w Wigilię. Do świąt pozostało już naprawdę niedługo czasu.  Lada moment i Elfy wraz z Mikołajem wyruszą na swoich saniach i będą obdarowywać najmłodszych.