Przekształcenie sklepu z odzieżą dziecięcą w kaplicę Wieczystej Adoracji w Mławie

Przekształcenie sklepu z odzieżą dziecięcą w kaplicę Wieczystej Adoracji w Mławie

W centrum Mławy, nieopodal kościoła św. Trójcy, nastąpiła istotna zmiana. Sklep z dziecinną garderobą, który dawniej znajdował się w budynku będącym własnością parafii, został zamieniony na miejsce duchowej kontemplacji – kaplicę Wieczystej Adoracji.

Nazwa pełna tego sakralnego obiektu to Kaplica pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa przy parafii Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Mławie. Prace budowlane i renowacyjne, które miały na celu przekształcenie tego miejsca, rozpoczęły się we wrześniu, a dokładniej w jego pierwszej połowie.

Projekty elementów takich jak ołtarz przeznaczony dla Najświętszego Sakramentu, figura Najświętszego Serca Maryi, a także witraże, ławki oraz klęczniki zostały już opracowane. Teraz trwa proces gromadzenia ofiar od parafian, którzy chcieliby wsparć inicjatywę poprzez sfinansowanie między innymi witraża, tronu dla Matki Bożej czy ławki. W planach jest stworzenie 10 ławek przeznaczonych dla dwóch osób każda oraz 4 klęczników.

Aktywny udział w tworzeniu kaplicy brała Fundacja Adoremus Te Christe, co z łaciny oznacza „Adorujemy Ciebie, Chryste”. Ta organizacja ma na swoim koncie już 15 podobnych miejsc kultu na terenie Polski. Kaplice można odnaleźć w takich miastach jak: Mława, Śrem, Kalisz, Wągrowiec, Gostyń, Ciechanów, Murowana Goślina, Kościan, Opole, Poznań Górczyn, Krosno, Ostrów Wlkp., Racibórz, Poznań Starołęka czy Legnica.