Prokuratura w Mławie wnioskuje o obserwację psychiatryczną dla podejrzanego o brutalne zabójstwo

Prokuratura w Mławie wnioskuje o obserwację psychiatryczną dla podejrzanego o brutalne zabójstwo

W kontekście przerażającego przypadku morderstwa, które miało miejsce w Mazowieckiem, Prokuratura w Mławie zamierza zwrócić się do sądu z prośbą o przeprowadzenie obserwacji psychiatrycznej 27-letniego mężczyzny, który jest podejrzany o ten czyn. Ten młody człowiek jest oskarżony nie tylko o zbrodnię ze szczególnym okrucieństwem na swojej 45-letniej siostrze, ale również usłyszał dodatkowy zarzut kradzieży z włamaniem do samochodu, którym uciekał z miejsca zdarzenia. Te informacje stały się publicznie dostępne we wtorek.

Zgłoszenie dotyczące zabójstwa 45-letniej wdowy i matki dwójki dzieci wpłynęło 14 listopada ubiegłego roku. Zbrodnia miała miejsce w jej domu, położonym w miejscowości Szumsk, niedaleko Mławy. Śledztwo, które zostało wszczęte po tym tragicznym wydarzeniu, sugeruje, że motywacją dla zabójcy mogły być „zaszłości rodzinne”. Oskarżony, Paweł O., brat ofiary, użył dwóch noży do dekapitacji.

Marcin Bagiński, prokurator rejonowy w Mławie, przekazał we wtorek informację, że ze względu na fakt, iż biegli psychiatrzy nie byli w stanie wydać jednoznacznej opinii na temat poczytalności 27-latka na podstawie pojedynczego badania, zostanie złożony wniosek do sądu o zarządzenie obserwacji psychiatrycznej podejrzanego.