Prace renowacyjne historycznej kamienicy "pod cycami" w sercu Mławy

Prace renowacyjne historycznej kamienicy "pod cycami" w sercu Mławy

Kamienica zasłużona dla historii Mławy, popularnie nazywana „pod cycami”, przechodzi przez gruntowną renowację. Właśnie zakończono proces wylewania jednego ze stropów, co było jednym z istotnych etapów prac, które miały miejsce w ostatni piątek.

Mieszkańcy Mławy wykazują duże zainteresowanie odbywającymi się pracami renowacyjnymi nad tym charakterystycznym budynkiem, mimo że nie jest on własnością publiczną. Ta wyniosła struktura, która dominuje w centralnej części miasta, została zakupiona przez prywatnego inwestora w 2015 roku.

Stan techniczny budynku był na tyle zły, że tradycyjna renowacja była poza zasięgiem. Dlatego budynek przeszedł intensywną i kompleksową odnowę, która skoncentrowała się na jego podstawowej strukturze. Zachowano jedynie oryginalną ścianę frontową, ozdobioną m.in. unikalną płaskorzeźbą, za którą obecnie trwają żmudne prace budowlane.

Niewykluczone, że po zakończeniu tych prac, inwestor będzie mógł kontynuować prace renowacyjne na reszcie zabytkowej fasady budynku. Prace te wskazują, że historyczna kamienica „pod cycami” niebawem odzyska swój dawny blask.