Poszukiwanie uczestników wypadku w Dąbrowie: Opuszczony pojazd odnaleziony na łące

Poszukiwanie uczestników wypadku w Dąbrowie: Opuszczony pojazd odnaleziony na łące

Wczesnym rankiem, służby straży pożarnej otrzymały zawiadomienie za pośrednictwem automatycznego systemu eCall zainstalowanego w samochodzie. Informacja dotyczyła zdarzenia drogowego, które miało miejsce w małej miejscowości o nazwie Dąbrowa, leżącej w gminie Strzegowo. Zaraz po otrzymaniu powiadomienia, jednostki straży pożarnej natychmiast udały się na miejsce wypadku.

Na miejscu, blisko szkoły, na otwartej przestrzeni łąki, strażacy odnaleźli powypadkowy pojazd – Skodę Super B. Samochód był uszkodzony, jednak do tej pory nie udało się zlokalizować żadnej osoby podróżującej tym autem. Nie było śladów obecności osób ani w samochodzie, ani w jego najbliższym otoczeniu.

Zaraz po stwierdzeniu braku obecności podróżnych, rozpoczęto poszukiwania. Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Mława oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowie przeszukiwali okoliczne tereny, mając na uwadze możliwość, że uczestnicy zdarzenia mogli oddalić się od miejsca wypadku. Aktualnie, toczą się działania zmierzające do ustalenia właściciela pojazdu oraz dokładnych okoliczności zaistniałego zdarzenia. Policja prowadzi intensywne śledztwo w tej sprawie.