Poradnia zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży w Ciechanowie – pomoc najmłodszych

Poradnia zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży w Ciechanowie – pomoc najmłodszych

W pobliskiej miejscowości, Ciechanów, otwarta została poradnia zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży. Jest to bardzo ważne miejsce, które troszczy się o najmłodszych. Jak udało się ustalić, do tej pory zapisało się już ponad 50 małych pacjentów.

Gdzie dokładnie znajduje się przychodnia?

Poradnia mieści się w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie. Sama placówka znajduje się przy ulicy Powstańców Wielkopolskich 2. To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców naszego miasta, z tego względu, że do tej pory brakowało takiego miejsca, które byłoby wsparciem dla najmłodszych. Nie da się ukryć, że problemy psychiczne są coraz bardziej powszechne, nawet u dzieci i młodzieży. Spotkać można się również z przemocą psychiczną w szkole. 

Otwarcie placówki – informacje

Przyjęcie pacjentów w poradni trwa już od 14 marca. Zaplanowano uroczyste otwarcie z udziałem Pani Elżbiety Lanc, która jest członkiem zarządu województwa mazowieckiego. Na otwarciu ma pojawić się również Pan Konrad Wojnarowski – przewodniczący sejmikowej Komisji Promocji Województwa Mazowieckiego i Współpracy Zagranicznej.

Jak wygląda organizacja przyjęć?

W poradni dostępny jest zespół terapeutyczny, który składa się z pięciu osób. Wśród nich znajduje się lekarz specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, który zajmuje się poradami lekarskimi diagnostycznymi oraz terapeutycznymi i kontrolnymi. Znajdziemy tam również dwóch psychologów udzielających porad diagnostycznych i związanych z planem leczenia oraz dwóch psychoterapeutów odpowiedzialnych za prowadzenie sesji psychoterapii indywidualnej, rodzinnej, a także grupowej. Do tej pory zapisanych zostało już 50 pacjentów.

Zajęcia i spotkania prowadzone są indywidualnie lub dla grup, a każda z nich zawiera maksymalnie do sześciu osób. Dodatkowo szpital zawarł z NFZ na świadczenie usług psychiatrycznych ambulatoryjnych dla dzieci i młodzieży. W ramach usług obowiązują także porady, wizyty domowe, ale również środowiskowe oraz sesje psychoterapii.