Ponowne wystąpienie Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego na Noworocznym Koncercie w Mławie

Ponowne wystąpienie Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego na Noworocznym Koncercie w Mławie

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego, po raz drugi z rzędu, stał się błyskotliwym punktem programu na Noworocznym Koncercie w Mławie. Ci, którzy mieli okazję uczestniczyć w poprzednim pokazie, oczekiwali na niesamowite doświadczenia i estetyczne przeżycia – nie byli rozczarowani! W chłodne zimowe popołudnie, Hala Widowiskowo-Sportowa I Liceum Ogólnokształcącego tętniła gorącą atmosferą.

Na to miejsce skupienia i zabawy wpływ miało dynamiczne przedstawienie artystów: solistów, chóru, tancerzy i orkiestry symfonicznej. Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wykazał się znakomitym doborem utworów na koncert. Początek występu upłynął pod znakiem Bożego Narodzenia, z pięknie wykonanymi kolędami i pastorałkami. Następnie przyszedł czas na piosenki żołnierskie w hołdzie setnej rocznicy powstania Legionów Polskich, która ma nastąpić w 2024 roku. Publiczność była zanurzona w różnorodnych emocjach – od żywiołowych, przez romantyczne, po wzruszające.

W kolejnym segmencie koncertu artyści zaprezentowali porywające interpretacje arii operetkowych i utworów z musicali teatralnych i filmowych. W ten sposób publiczność miała okazję delektować się szerokim spektrum gatunków muzycznych i tanecznych – od „Bracia, patrzcie jeno” i „Wśród nocnej ciszy”, poprzez „Księżniczkę czardasza” i arię Tewje mleczarza ze „Skrzypka na dachu”, aż do „My Way”, „Cały ten jazz”, „Już nie zapomnisz mnie” i „Brunetki, blondynki”. Oto tylko kilka tytułów z prezentowanego repertuaru. Na zakończenie koncertu, w duchu patriotyzmu, zabrzmiała piosenka „Piękna nasza Polska cała”.