Policja poszukuje osób, które kradły w mławskim sklepie

Policja poszukuje osób, które kradły w mławskim sklepie

Od kilku dni wydział kryminalny mławskiej komendy Policji prowadzi dochodzenie w sprawie kradzieży. Doszło do nich w marcu na terenie dwóch różnych sklepów AGD  i RTV w Mławie. Jak wynika z monitoringu i zgłoszeń, w jednym ze sklepów skradziono 3 myszki komputerowe, w drugim- telefon oraz depilatory. Kradzieży dokonał prawdopodobnie ten sam sam mężczyzna. Sprawdź co wiadomo już w tej sprawie.

Kamery monitoringu

Na szczęście na miejscu był monitoring, który zarejestrował mężczyznę w kurtce zimowej z kapturem, który zakończony był szarym futrem. Do charakterystycznych cech złodzieja można zaliczyć jego chód. Mężczyzna ukradł z pierwszego sklepu trzy zestawy myszek komputerowych. Na drugim monitoringu widać prawdopodobnie tego samego sprawcę, również w tym nagraniu charakterystyczny jest jego chód. Tym razem miał na sobie zieloną czapkę z daszkiem z napisem NY.

Czy mężczyzna działał samodzielnie?

Mężczyzna nie działał samodzielnie, pomagały mu trzy inne osoby. Na monitoringu widać również podejrzaną kobietę, która ma na sobie dużą, granatową torbę. Widoczny jest także mężczyzna w zielonej kurtce oraz drugi mężczyzna z dużym, ciemnym plecakiem. Działając wspólnymi siłami w drugim sklepie ukradli telefony oraz trzy depilatory.

Jaka kara grozi przestępcom?

Jak informuje asp. szt. Anna Pawłowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie, za dokonanie przestępstwa kradzieży mienia oraz pomaganie przy takim wykroczeniu, grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Jeśli ktokolwiek orientuje się, kto mógł dokonać kradzieży lub może pomóc w ustaleniu tożsamości oraz miejsca zamieszkania sprawców, proszony jest o kontakt z mławską Policją. Należy zadzwonić pod numer telefonu: 47 703 62 00 lub 47 703 62 14. Taką informację można przekazać zupełnie anonimowo, bez żadnych obaw o wyjawienie tożsamości. Istnieje również możliwość wysłania takiej wiadomości za pośrednictwem e-maila lub wiadomości na Facebooku. Wystarczy napisać na oficjalnej stronie na Facebooku Policja Mława.