Podsumowanie wizyty szkół partnerskich z Niemiec w Szkole Podstawowej nr 6 im. Kornela Makuszyńskiego w Mławie

Podsumowanie wizyty szkół partnerskich z Niemiec w Szkole Podstawowej nr 6 im. Kornela Makuszyńskiego w Mławie

7 grudnia 2023 r., w murach Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Mławie, miało miejsce spotkanie sumujące niedawną wizytę delegacji ze szkół partnerskich z Niemiec. W wydarzeniu brał udział Burmistrz Miasta Mława, pan Sławomir Kowalewski, jako osoba stojąca za inicjatywą budowania międzynarodowych relacji edukacyjnych.

Na zaproszenie przybyli uczniowie klas siódmych i ósmych, ich rodzice, a także opiekunowie projektu. Ich uwadze została zaprezentowana multimedialna prezentacja autorstwa Dyrektora Szkoły, pana Piotra Piwowarskiego. W swoim pokazie dyrektor skupił się na działaniach podejmowanych przez szkołę w celu rozwijania współpracy międzynarodowej. Pokazano również filmy dokumentujące pobyt młodzieży niemieckiej w Mławie, które zostały przygotowane przez uczniów podczas spotkania.

Pan Burmistrz Kowalewski również podzielił się swoimi refleksjami. Zwrócił szczególną uwagę na znaczenie tych typów inicjatyw, podkreślając, że to właśnie dzięki takim spotkaniom, partnerstwo między miastami staje się bardziej realne i widoczne. Wyraził swoją wdzięczność dla uczniów, rodziców i nauczycieli za ich zaangażowanie i czas poświęcony na realizację tej wymiany. Na koniec spotkania zostały wręczone pamiątkowe dyplomy oraz słodkie kalendarze adwentowe.