Piłkarskie zmagania podczas turnieju Joker Mława Cup

Piłkarskie zmagania podczas turnieju Joker Mława Cup

W niedzielę, 8 października, w Mławie na terenie obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (MOSiR) miało miejsce kolejne sportowe wydarzenie – amatorski turniej piłki nożnej Joker Mława Cup. Za organizację odpowiadały Stowarzyszenie Joker Mława, Stowarzyszenie FLY HIGH oraz MOSiR.

Początkowo do turnieju zgłoszono 18 drużyn, jednak finalnie do zmagania przystąpiło jedynie 7 ekip. Szereg drużyn musiało zrezygnować z udziału w turnieju na skutek różnych okoliczności, takich jak mecze ligowe czy kontuzje zawodników.

Organizatorzy w tym roku postanowili wprowadzić zmiany do formuły rywalizacji. Regulamin Rozgrywek został dostosowany do faktycznej liczby uczestniczących drużyn i ostatecznie rozgrywki prowadzone były systemem „każdy z każdym”, z meczami trwającymi 15 minut.

Turniej był pełen emocji i zaciętej walki o zwycięstwo. Każda z ekip prezentowała wysoki poziom gry, co skutkowało licznymi bramkami i interesującymi sytuacjami na boisku. Wyróżnienie zasługuje fakt, że dwie najlepsze drużyny ostatniej mławskiej ligi orlika Banbud (Warriors i Czarna Elka) nie zdołały znaleźć się na podium. Podobnie jak drużyna No Name, znana z regularnych zwycięstw turniejowych w okolicach Płońska.

Ostateczne rozstrzygnięcie rywalizacji nastąpiło pomiędzy trzema drużynami: gospodarzami imprezy oraz ekipami Fenomen Polskiej Piłki Nożnej i Body Club. Decydujące mecze dla końcowej klasyfikacji wygrał Joker Mława. Gospodarze pokonali drużynę Fenomen 1-0 (autorem bramki był Zbyszek Krystkiewicz) oraz odnieśli spektakularne zwycięstwo nad Body Clubem 4-1 (bramki zdobyli: Z. Krystkiewicz, R. Szymański, K. Głowacki i L. Pietrzak).