Pijany motocyklista i kierująca autem z 3 promilami alkoholu w Mławie

Pijany motocyklista i kierująca autem z 3 promilami alkoholu w Mławie

Do poważnego zdarzenia drogowego doszło w sobotni wieczór na trasie Staroguby – Breginie w gminie Strzegowo, powiat mławski. Głównym uczestnikiem zdarzenia był 31-letni mieszkaniec powiatu, który prowadząc jednoślad znalazł się w rowie. Nie miał na sobie kasku, co przyczyniło się do odniesienia przez niego ciężkich obrażeń głowy. Co więcej, badanie alkomatem wykazało, że miał we krwi ponad 3 promile alkoholu.

Podczas jazdy na łuku drogi, motocyklista stracił kontrolę nad swoim pojazdem i skończył swoją jazdę na poboczu, po czym wpadł do rowu. Brak kasku ochronnego przyczynił się do poważnych uszkodzeń czaszki, które wymagały natychmiastowej hospitalizacji w szpitalu w Mławie.

Niezależnie od tego, kolejny przypadek jazdy pod wpływem alkoholu odnotowano tej samej nocy w Mławie. Tym razem była to kobieta kierująca samochodem marki Opel. Dzięki zgłoszeniu przypadkowych świadków, policja zatrzymała ją i przeprowadziła badanie alkomatem, które również wykazało obecność 3 promili alkoholu w jej organizmie.

Wszystkie szczegóły zdarzeń są nadal wyjaśniane przez mławską policję, a postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Mławie – jak informuje asp. szt. Anna Pawłowska, rzecznik prasowy KPP w Mławie.