Pijany kierowca w Mławie zatrzymany przez patrol prewencji

Pijany kierowca w Mławie zatrzymany przez patrol prewencji

Nad ranem w niedzielę, patrol prewencji skutecznie powstrzymał 54-letniego mieszkańca Mławy, który mimo wpływu alkoholu, zdecydował się prowadzić swój lexus. Na ulicy Grzebskiego w Mławie, mężczyzna jechał niewłaściwą drogą, co natychmiast zwróciło uwagę patrole prewencji. W wynikach badania alkomatem wykazano, że kierowca miał nieomal 2 promile alkoholu we krwi. Dodatkowo, w jego pojeździe znaleziono otwartą puszkę piwa, którą jak tłumaczył – służyła mu do „ugaszenia pragnienia”. Teraz musi liczyć się z konsekwencjami swojego czynu, wśród których jest wysoka grzywna oraz możliwość do 2 lat pozbawienia wolności.

Patrol prewencji, który monitorował obszar centrum miasta, krótko po północy dostrzegł lexusa prowadzonego w sposób sugerujący utratę kontroli nad pojazdem. Szybko podjęto decyzję o zatrzymaniu kierującego do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział 54-letni mławianin i oprócz widocznych oznak nietrzeźwości, miał przy sobie otwarte piwo, z którego już zdążył skosztować.

Mężczyzna wyznał policjantom, że wieczorem wypił kilka piw, a dodatkowe „butelkowanie” w samochodzie miało na celu zaspokojenie pragnienia. Test alkomatem potwierdził, że miał w organizmie ponad 1,9 promila alkoholu. Postępowanie zakończyło się odholowaniem lexusa na parking policyjny.