Pijany 23-latek za kierownicą skradzionego ciężarowego pojazdu z dźwigiem hydraulicznym

Pijany 23-latek za kierownicą skradzionego ciężarowego pojazdu z dźwigiem hydraulicznym

W powiecie mławskim, 23-letni mieszkaniec postanowił przeżyć niecodzienne przygody za kierownicą skradzionego ciężarowego samochodu Scania, wyposażonego w dźwig hydrauliczny. Po spożyciu alkoholu, młody mężczyzna zdobył pojazd i rozpoczął swoją jazdę po okolicznych drogach. Jego działania zostały jednak szybko zauważone i przerwane przez patrol policyjny z Wieczfni Kościelnej. Mężczyzna usłyszał już zarzuty dotyczące kradzieży pojazdu oraz prowadzenia go pod wpływem alkoholu, co grozi mu karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Całe zajście odbyło się w niedzielny wieczór na obszarze gminy Wieczfnia Kościelna. Policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży ciężarówki wyposażonej w tzw. HDS, która stała na terenie prywatnej firmy. Samochód był niezamknięty, a kluczyki pozostawione przez właściciela były dla złodzieja łatwo dostępne. Policjanci szybko przystąpili do działań, wytypowali podejrzewanego i rozpoczęli poszukiwania.

23-latek został zatrzymany w zaledwie godzinę po zgłoszeniu kradzieży. Jechał skradzionym pojazdem na trasie Kuklin-Wieczfnia Kościelna. Okazało się, że w chwili zatrzymania miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo, jak ustalili policjanci, nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami przyznał, że spożył za dużo alkoholu, co sprowokowało go do kradzieży ciężarówki i decyzji o przejażdżce. Szczęśliwie, szybka reakcja policjantów z Wieczfni Kościelnej zapobiegła poważnym konsekwencjom na drodze.