Pierwsze warsztaty z cyklu "Wyrzutki i ich skutki. Czy wiesz, jak segregować?" odbyły się już w Mławie

Pierwsze warsztaty z cyklu "Wyrzutki i ich skutki. Czy wiesz, jak segregować?" odbyły się już w Mławie

Pod egidą Burmistrza Miasta Mława zostały zorganizowane pierwsze warsztaty plastyczne realizowane w ramach kampanii edukacyjnej pt. „Wyrzutki i ich skutki. Czy wiesz, jak segregować?”. Swoje pierwsze spotkanie uczniowie mieli już w Szkole Podstawowej nr 1 w Mławie.

Na terenie Mławy zainaugurowano akcję o nazwie „Wyrzutki i ich skutki. Czy wiesz, jak segregować?”. To inicjatywa mająca na celu promowanie idei segregacji śmieci pośród najmłodszych mieszkańców miasta. Kampanię prowadzi się za pomocą bohaterów specjalnie stworzonego na tę okazję komiksu „Wyrzutki i ich skutki”, który wydał urząd miasta.

Urząd Miasta Mława informuje, że plan zajęć stworzony na podstawie omawianego komiksu jest realizowany w szkołach na terenie miasta. Lekcje dotyczące selektywnego zbierania odpadów są przeprowadzane dla uczniów klas szóstych i siódmych działających placówek. Scenariusz lekcji zakłada także warsztaty plastyczne, które odbywają się pod okiem Zuzanny Szymborskiej, autorki komiksu. Uczestnicy warsztatów wraz z rysowniczką mają możliwość tworzenia kolejnych postaci do komiksu.