Otwarcie pokazowej zagrody dla żubrów w Nadleśnictwie Dwukoły i konkurs 'Razem dla żubra’

Otwarcie pokazowej zagrody dla żubrów w Nadleśnictwie Dwukoły i konkurs 'Razem dla żubra’

W październiku 2023 roku, zaplanowano wprowadzenie pierwszych mieszkańców do nowo utworzonej zagrody prezentacyjnej dla żubrów na terenie Nadleśnictwa Dwukoły. Z tej okoliczności, leśnicy zdecydowali się zorganizować konkurs o tematyce przyrodniczej skierowany do lokalnych placówek edukacyjnych, pod nazwą „Razem dla żubra”.

W ramach wspomnianego konkursu, od uczestniczących szkół oczekuje się zebrania jak największej liczby przysmaków żubrów, a więc żołędzi i kasztanów. Zbieranie tych darów natury ma trwać do 20 października, a następnie powinny one zostać dostarczone do siedziby nadleśnictwa.

Organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody dla zwycięzców. Ci, którzy zbiorą najwięcej żołędzi i kasztanów, zostaną zaproszeni na inaugurację pokazowej zagrody w Krajewie i będą mieli możliwość spotkania jej pierwszych lokatorów jako jedni z pierwszych gości. Dodatkowo, dla bibliotek szkolnych laureatów pierwszych trzech miejsc przewidziane są książki o tematyce przyrodniczej. Wszystkim uczestnikom konkursu przyznany zostanie tytuł „Opiekuna Stada Żubrów w Nadleśnictwie Dwukoły”.