Obywatele Mławy uniemożliwili dalszą podróż nietrzeźwemu kierowcy

Obywatele Mławy uniemożliwili dalszą podróż nietrzeźwemu kierowcy

Reagujący na czas obywatele powstrzymali piątkową nocną przejażdżkę mężczyzny, który pod wpływem alkoholu próbował opuścić parking przy miejscowym sklepie. W wyniku nieudolnej próby manewru, 73-letni kierowca peugeota wjechał na zieleń i uszkodził swój samochód – oderwał się zderzak. Świadkowie sytuacji natychmiast podjęli interwencję – zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, zabrani mu klucze do pojazdu i wezwali policję. Jak się okazało, sprawca jest mieszkańcem Mławy i ma już postawione zarzuty. Dodatkowo, stracił możliwość korzystania ze swojego samochodu.

Nieszczęsny incydent miał miejsce wieczorem 22 marca na jednym z osiedli w Mławie. Świadkowie zauważyli starszego pana, który opuszczając sklep, niestabilnie poruszał się w stronę swojego samochodu. Kiedy ten chwiejnie zaparkowany na trawniku pojazd zaczynał oddalać się z parkingu, kierowca peugeota uderzył przednim zderzakiem w krawężnik i go urwał. Dzielni przechodnie zdecydowali się uniemożliwić mu dalszą jazdę, zabrali kluczyki od auta i wezwali na miejsce policję. Po przybyciu funkcjonariuszy okazało się, że nietrzeźwym 73-latkiem jest mieszkaniec Mławy, który miał w swoim organizmie ponad 1,6 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy aresztowali go a samochód został odholowany.

Po wyzdrowieniu z upojenia alkoholowego, 73-letni mieszkaniec Mławy usłyszał zarzuty dotyczące prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Czeka go teraz surowa kara grzywny oraz możliwość pozbawienia wolności do trzech lat. Policjanci, zgodnie z obowiązującymi od 14 marca przepisami, skonfiskowali samochód jako środek karny w postaci utraty mechanizmu transportowego. Samochód został zabezpieczony na poczet ewentualnej przyszłej kary.