Na wielkim ekranie w centrum Mławy

Na wielkim ekranie w centrum Mławy
fot. pixabay.com

Jeszcze w sierpniu na Starym Rynku w Mławie będziemy mieli szansę obejrzeć filmy pod gołym niebem. Oprócz kinematografii czekają też inne atrakcje.

Pomysł na sobotni wieczór

W sobotę o godzinie 20 i 22 na ekranie rozstawionym specjalnie na to wydarzenie zobaczymy filmy wielkiego formatu. Zacznie się od propozycji dla rodzin i dzieci, czyli produkcji „Bystry Bill”. Później młodzież i dorośli zawitają na rozdaniu Oscarów, gdyż na ekranie zobaczymy nagradzane „La la land”. Organizatorzy zadbają o komfort wszystkich zainteresowanych. Ustawione zostaną leżaki, a w przerwie między seansami zakupimy zestaw przekąsek i napojów. 

Trochę ruchu przed filmem…

… postanowiono zapewnić najmłodszym widzom. Już dwie godziny przed wyświetleniem bajki na Starym Rynku przeprowadzane będą animacje dla najmłodszych. W planie m.in. zabawy ruchowe i sportowa rywalizacja, malowanie twarzy oraz bańki mydlane. Tak zabawione maluchy nie powinny mieć problemu z późniejszym wysiedzeniem podczas seansu, więc ideę tą docenią zapewne wszyscy rodzice. 

Próba dla twórców

Oprócz obejrzenia ciekawych propozycji filmowych kino plenerowe ma być też okazją do prezentowania lokalnych talentów. Z tej okazji ogłoszono więc konkurs na film krótkometrażowy (do 3 minut) promujący nasze miasto. W konkursie „Mława — nasze miasto” może wziąć udział młodzież urodzona w latach 1995-2007, zarówno jako twórca indywidualny, jak i grupa (do 5 osób). Tuż przed pierwszym seansem, o 19.45 nastąpi uroczyste ogłoszenie wyników konkursu oraz dwukrotna prezentacja filmu zwycięzcy.

Społeczna inicjatywa

Kino plenerowe ma być pierwszym z cyklu wydarzeń społeczno-kulturalnych w Mławie organizowanych w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne” w Mławie. Pod koordynacją Miejskiego Domu Kultury w Mławie projekcję filmową pod gołym niebem zajęła się grupa harcerzy i wolontariuszy. Mamy nadzieję, że ich trud się opłaci, a mieszkańcy Mławy będą chętnie wspólnie spędzać czas.