Motocyklista w wyniku wypadku w Stupsku – konflikt z ciągnikiem rolniczym

Motocyklista w wyniku wypadku w Stupsku – konflikt z ciągnikiem rolniczym

Stupsk, niewielka miejscowość oddalona o około 18 kilometrów od Ciechanowa, była miejscem tragicznego wypadku, w którym motocyklista został poważnie ranny. Doszło do niego, gdy kierowca dwukołowca zderzył się z ciągnikiem rolniczym.

Incydent miał miejsce w piątek, 8 marca, podczas godzin popołudniowych. Scena rozegrała się na drodze wojewódzkiej nr 615, będącej głównym szlakiem komunikacyjnym między Ciechanowem a Mławą. Pierwsze ustalenia funkcjonariuszy policji sugerują, że 58-letni kierowca motocykla, poruszając się w kierunku Mławy, podczas próby wyprzedzenia kilku pojazdów, zderzył się z ciągnikiem rolniczym.

Opisując sytuację, asp.szt. Anna Pawłowska, oficer prasowy mławskiej policji, podkreśliła, że kierujący ciągnikiem rolniczym to 25-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego. Poruszał się on tym samym kierunkiem co motocyklista. Bezpośrednio przed kolizją, skręcił w lewo, nie przepuszczając jednocześnie motocyklisty. Skutkiem tego było zderzenie motocykla z przednim kołem ciągnika, a następnie wypadnięcie motocyklisty na chodnik, gdzie uderzył on w ogrodzenie prywatnej posesji.

Mężczyzna kierujący motocyklem, mieszkaniec Mławy, z licznymi ranami ciała został natychmiastowo przetransportowany do najbliższego szpitala. Policja nadal pracuje nad ustaleniem wszystkich szczegółów przyczyn i okoliczności tego tragicznego wypadku.