Mławskie Kino Kosmos wznowiło działalność po remoncie i przebudowie

Mławskie Kino Kosmos wznowiło działalność po remoncie i przebudowie

Z wielką radością informujemy, że na nowo otworzyło swoje drzwi dla miłośników filmu znane i lubiane przez mieszkańców Mławy Kino Kosmos. Po gruntownym remoncie i modernizacji, obecnie odnowiona sala kinowa jest gotowa na przyjęcie publiczności. Wznowienie działalności kina nastąpiło 21 października, w piątek, kiedy to uroczysta gala i pierwszy pokaz filmowy dla szerokiej publiczności zainaugurowały jego działalność.

Świętowanie nie ograniczyło się jednak tylko do piątku. Następnego dnia, w sobotę, Miejski Dom Kultury przygotował dla mieszkańców Mławy cztery spektakle magiczne, które miały miejsce na scenie kina. Wydarzenie to nie kosztowało uczestników ani grosza a liczba osób, które przybyły na pokazy, oszacowana została na około 1000. Najchętniej biorący udział w tym wydarzeniu byli najmłodsi mieszkańcy miasta wraz z ich rodzicami.

Tego samego dnia odbyły się również dwie projekcje filmowe – „Święta ognia” oraz „Teściów 2”. Widownia podczas obu seansów była wypełniona do ostatniego miejsca, co oznacza, że zgromadziło się 246 osób – tyle ile wynosi maksymalna ilość miejsc w kinie. Równie duża frekwencja była obserwowana w niedzielę, podczas trzech pokazów filmowych. Do sobotnich seansów dołączył także film „Psi patrol: wielki film”, na który czekało wiele dzieci.