Mławski Urząd Miasta otwiera swoje drzwi dla zwiedzających podczas Nocy Muzeów

Mławski Urząd Miasta otwiera swoje drzwi dla zwiedzających podczas Nocy Muzeów

Mławski Urząd Miasta zachęca do odwiedzenia swoich murów podczas nadchodzącej Nocy Muzeów, dając unikalną okazję do odkrycia tajemnych zakamarków, takich jak strych i piwnice, które zwykle są niedostępne dla zwiedzających. Ta rzadka okazja po wielkim sukcesie poprzednich edycji Nocy Muzeów powraca po przerwie wymuszonej przez pandemię.

Ta wyjątkowa noc zapowiada się jeszcze bardziej intrygująco, bowiem urzędnicy Mławskiego Urzędu Miasta odsłaniają nieco zapowiedzi – mamy spędzić Noc Muzeum w towarzystwie duchów!

Jednak te duchy, które nas odwiedzą, nie będą zwykłymi duchami. To będą dobre duchy Mławy, symboliczne postaci, które zdobyły miejsce w historii miasta zarówno tej długodystansowej, jak i tej bliższej. Właśnie one pomogły kształtować Mławę na przestrzeni wieków i stworzyć z niej miejsce pełne fascynujących opowieści i legend.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 18 maja, a drzwi Mławskiego Urzędu Miasta zostaną otwarte dla zwiedzających o godzinie 20:00. To jedyna szansa, aby zwiedzić strych ratusza i odkryć sekrety ukryte w jego piwnicach.