Mława zaprasza na IV Osiedlowy Dzień Dziecka z wioska rycerską jako główną atrakcją

Mława zaprasza na IV Osiedlowy Dzień Dziecka z wioska rycerską jako główną atrakcją

Zarówno Radny Rady Miasta Mława, jak i Zarząd osiedla Nr 15 Młodych w Mławie oraz Stowarzyszenie Grupa Rekonstrukcji Historycznej Ludności Cywilnej Mława mają przyjemność zaprosić na IV Osiedlowy Dzień Dziecka. Wydarzenie to ma miejsce w sobotę, 1 czerwca, a program rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa do godziny 12:00.

Tegoroczne Obchody Dnia Dziecka przyciągną najmłodszych nie tylko słodyczami, muzyką inspirowaną rycerskimi bataliami i pamiątkowymi breloczkami, ale przede wszystkim główną atrakcją – średniowieczną wioską rycerską.

Uczestnicy tego wydarzenia będą mieli okazję przenieść się do epoki średniowiecza na placu położonym pomiędzy placem zabaw a kotłownią na Osiedlu Młodych. W programie znajdują się m.in. strzelanie z łuku, walki mieczem i tarczą typu soft w szrankach, tańce i zabawy plebejskie, a także pokaz uzbrojenia i możliwość przymierzenia prawdziwej zbroi.

Z pewnością ciekawym punktem programu będzie pokaz walki rycerskiej. DJ Flishik poprowadzi imprezę, a członkowie Stowarzyszenia Grupa Rekonstrukcji Historycznej Ludności Cywilnej Mława będą sprawować nadzór nad całym wydarzeniem.

Szymon Wyrostek, Radny Rady Miasta Mława i współorganizator IV Osiedlowego Dnia Dziecka, z entuzjazmem zaprasza wszystkie dzieci z Osiedla Młodych. Wierzy on, że wioska rycerska będzie nie tylko atrakcją, ale również połączy elementy edukacyjne z dobrą zabawą.