Miesiąc wydarzeń kulturowych w Mławie

Miesiąc wydarzeń kulturowych w Mławie

Nadchodzące wydarzenia z pewnością przypadną do gustu miłośnikom  książek i spędzania czasu w bibliotece, a także twórczości artystycznej. Co będzie się działo w najbliższym czasie w Mławie?

Nocowanie w bibliotece

W sobotę 1 października w godzinach od 18:00 do 21:00 dzieci i młodzież mogą spędzać czas na wydarzeniu Noc Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mławie. Podczas tego wydarzenia przewidziana jest zabawa w poszukiwanie, seans filmowy, poczęstunek, quiz z nagrodami oraz gry i zabawy. 

Warto wspomnieć również o tym, że z inicjatywy Burmistrza Miasta Mława Sławomira Kowalewskiego w parku miejskim jest dostępna biblioteczka plenerowa. Miejsce to jest łatwe do rozpoznania – biała szafka z półkami, na której znajdują się książki. Biblioteczka wpisuje się w ideę bookcrossingu, co oznacza tyle, że co uwalnianie książek już przez kogoś przeczytanych. Taka wymiana jest oczywiście bezpłatna, książki można zabierać do domu. Ciekawym pomysłem jest także czytanie książek na świeżym powietrzu w parkowej scenerii. 

Inne atrakcje w mieście

To jednak nie koniec atrakcji. W Mławie znajdują się również inne placówki kultury i sportu. Miejski Dom Kultury zachęca do skorzystania z ofert zajęć artystycznych i zajęć na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Z kolei Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie zachęca do wspólnego biegania. Takie spotkania odbywają się co od godziny 9:00. Najbliższe biegi miały miejsce 1 października na Stadionie Miejskim im. Ireny Szewińskiej w Mławie. Zajęcia prowadzone są pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Zadanie realizowane jest w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla miasta Mława.