Miasto wyróżnione za ekologiczne podejście do przyszłości

Miasto wyróżnione za ekologiczne podejście do przyszłości

W dniu 12 stycznia 2023 roku w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbyło się podsumowanie 1. edycji Plebiscytu Ekologicznego Wspólna Zielona Przyszłość. Co dokładnie działo się podczas wydarzenia i kto został wyróżniony w plebiscycie? Sprawdzamy!

Trzy kategorie

Zwycięzcami w trzech kategoriach (technologie, badania naukowe, inicjatywa samorządowa) zostali autorzy najlepszych projektów dotyczących ochrony przyrody. W kategorii „inicjatywa samorządowa” wyróżnienie otrzymało Miasto Mława za swoją kampanię „Posadź drzewo”. Jest to akcja, którą zorganizowano z okazji Światowego Dnia Ziemi.

Na czym polega akcja miasta Mława?

W ciągu dwóch dni, dopalenie 21 i 22 kwietnia rozdano mieszkańcom 1000 sadzonek drzew. Dodatkowo prowadzono punkt konsultacyjny dotyczący programu „Czyste Powietrze”. Kampania ta przyczyniła się do zwiększenia liczby nasadzeń drzew w Mławie. Jednak to nie wszystko, odnotowano również poprawę jakości powietrza. Warto dodać, że sami mieszkańcy   byli zainteresowani i zaangażowani w troskę o nasz klimat. Mamy nadzieję, że takie akcje będą pojawiać się częściej, dzięki temu zachęcimy wszystkich do wspólnego dbania o środowisko i ekologię.