Miasto stara się o budowę al. Świętego Wojciecha i tunelu na ul. Kościuszki

Miasto stara się o budowę al. Świętego Wojciecha i tunelu na ul. Kościuszki

Miasto Mława złożyło wnioski o dofinansowanie m.in. na budowę III etapu al. Świętego Wojciecha oraz infrastruktury drogowej, w tym tunelu pieszo-jezdnego na ul. Kościuszki. Ile wyniosą inwestycje?

Dokumenty złożone

Władze miasta chcą ruszyć z kolejnymi inicjatywami, lecz potrzebne jest dofinansowanie z programu Polski Ład. Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski złożył w ubiegły piątek trzy wnioski, które dotyczą prośby o dofinansowanie w ramach Programu Inwestycji Strategicznych. Miasto ubiega się o pieniądze, które zostaną przeznaczone na budowę kolejnego etapu al. Świętego Wojciecha, infrastrukturę drogową na obszarze miasta oraz przebudowę bazy sportowej MOSiR.

Prace nad infrastrukturą drogową

W ramach III etapu budowy al. Świętego Wojciecha będą kontynuowane prace nad drogą gminną, która łączy ul. Płocką z drogą krajową nr 7. Do tego dojdzie budowa sieci wodno-kanalizacyjnej oraz infrastruktura towarzysząca. Łączny koszt prac oszacowano na 31,5 mln zł. Miasto stara się o dofinansowanie w kwocie 29 925 000 zł, a wkład własny to nieco ponad 1,5 mln zł. W Mławie ma rozpocząć się także budowa tunelu pieszo-jezdnego w rejonie skrzyżowania ul. Kościuszki z magistralą kolejową E65. Towarzyszyć ma temu budowa, przebudowa i rozbudowa ulic: Powstańców Wielkopolskich, Zabrody, Olesin, Sadowej, Kruczej, 20 Dywizji Piechoty Wojska Polskiego, Cmentarnej, Altera, Pużaka, Żabieniec, Piaskowej, Okólnej, Dalekiej, Wałowej, Glinianej i Górnej, a także odcinka drogi, który łączy ul. Browarną i ul. Okólną. Inwestycja wyniesie 66,5 mln zł. Kwota dofinansowania to 63 175 000 zł.

Inwestycja w sportowe zaplecze Mławy

Miasto ma w planie rozbudować obiekt sportowy MOSiR. Modernizacji ulegną korty tenisowe, powstanie skatepark oraz pumptrack. Pojawi się również strefa rekreacyjna dla rodzin. Wartość tego zadania to 5,5 mln zł, przy wkładzie własnym w kwocie 550 tys. zł. Pozostałą część będzie stanowiło dofinansowanie.