Medal za długi staż w małżeństwie dla mieszkańców z powiatu Mława

Medal za długi staż w małżeństwie dla mieszkańców z powiatu Mława

Niezwykłe wydarzenie w powiecie Mława, małżonkowie Alina i Stanisław Sobotka otrzymali medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Nagrodę osobiście wręczył burmistrz Mławy. Nagroda oczywiście otrzymana jest od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzeja Dudę. Legitymacje poświadczające ich otrzymanie wręczyła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Mławie Marzena Lipińska.

Rodzinne spotkanie i wyjątkowa atmosfera

Całe wydarzenie miało bardzo kameralny i wyjątkowy charakter. W gabinecie u burmistrza małżeństwu towarzyszył ich zięć. Podczas spotkania w rodzinnej atmosferze nie mogło zabraknąć oczywiście wzruszających wspomnień. Wiadomo, że w trakcie wieloletniego pożycia takich wspomnień nazbierało się mnóstwo. Okazało się, że pan Stanisław przez długi czas pracował jako krawiec. Jak podkreślali małżonkowie, Mława już wiele lat temu była znana jako ikona dobrego stylu. Wszystkie trendy docierały wprost z Warszawy. 

Specjalne gratulacje dla małżeństwa

Burmistrz Sławomir Kowalewski i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Marzena Lipińska pogratulowali małżeństwu. Były specjalne życzenia kolejnych wspólnie spędzonych lat oraz życzenia szczęścia i zdrowia. Nie zabrakło też pięknych kwiatów, drobnych upominków i pamiątkowego zdjęcia.

Kto może zdobyć taki medal?

Każde małżeństwo mieszkające na terenie miasta, które przeżyło ze sobą co najmniej 50 lat wspólnego małżeństwa, mają szansę na zdobycie specjalnego medalu.  Zainteresowane pary, które chcę otrzymać medal za długoletnie pożycie małżeńskie, mogą się zgłaszać do tutejszego Urzędu Stanu Cywilnego, który znajduje się w Pałacu Ślubów w Parku Miejskim. Wystarczy zabrać ze sobą dowody osobiste, które są niezbędne do sporządzenia wniosku do Prezydenta RP o przyznanie medalu. Jubilatów mogą również zgłaszać osoby z rodziny. Serdecznie gratulujemy Państwu Sobotka wytrwałości i wspólnie spędzonych dni i przyłączamy się do życzeń. Mamy nadzieję, że w naszym mieście jest więcej par, które zasługują na medal za wspólne pożycie.