Kultura i sport – to będzie działo się w październiku

Kultura i sport – to będzie działo się w październiku

Pierwszy tydzień października rozpocznie się Festiwalem Mazowsze Północne. Początek miesiąca to także wydarzenie pod nazwą Ziemia Nieznana i seminarium historycznym Wojna – Pamięć – Dialog. Tydzień później w Mławie odbędzie się inna uroczystość – Mławskie Święto Biegania. Co wiadomo na temat nadchodzących wydarzeń?

Pierwszy tydzień października

Wraz z początkiem miesiąca, rozpoczęła się druga edycja Festiwalu Mazowsze Północne. Ziemia Nieznana. W ramach całego wydarzenia widzowie mają możliwość poznania dawnych melodii, pieśni i tańców z okolic Mławy. Po koncertach w szkołach znajdujących się na terenie powiatu mławskiego, odbywają się mniejsze wydarzenia. Są one w pełni otwarte i bezpłatne dla wszystkich. Tutaj znajdziesz spis wszystkich szkół na terenie Mława, to tam możesz dalej świętować  w ramach Festiwalu. 

Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej – wydarzenia

7 i 9 października w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie odbędzie się III Ogólnopolskie Seminarium Edukacyjne Wojna – Pamięć – Dialog. W ramach imprezy będzie można przybliżyć sobie nieco informacji o najważniejszych bitwach obronnych kampanii polskiej 1939 roku. Nie zabraknie ciekawostek, faktów oraz wszystkich najważniejszych informacji na temat całej kampani wrzesniowej. Seminarium rozpocznie się w piątek – 7 października, o godz. 17:00, a w niedzielę – o 15:00.

Mławskie Święto Biegania

Z kolei już 16 października odbędzie się druga edycja Mławskiego Święta Biegania. Zawodnicy tego dnia mogą rywalizowali na trzech dystansach. Do wyboru będa trasy 5 km, 10 km i 21,097 km, czyli półmaraton. Biuro zawodów otwarte będzie tego dnia już od godziny 8:00, natomiast pierwszy bieg ma wystartować o 10:00. Jesteście chętni na odrobinę sportowej rywalizacji?