Kradzież paliwa i ucieczka mężczyzny

Kradzież paliwa i ucieczka mężczyzny

W wigilię 24 grudnia 2021 roku mężczyzna, mieszkaniec powiatu płońskiego dopuścił się kradzieży paliwa na stacji w Glinojecku. Później postanowił jednak uciec przed ciechanowską policją.

Winny nie tylko kradzieży paliwa

Po zgłoszeniu sytuacji, policjanci z Ciechanowa rozpoczęli poszukiwania 33-letniego mężczyzny i jego pojazdu. Funkcjonariusze dostrzegli podejrzany samochód marki Audi na ulicy Płockiej. Według ustaleń zmierzał on w kierunku Ciechanowa, poruszając się drogą krajową nr 60. Kierowca podążał następnie przez ulicę Sienkiewicza, aż w kierunku wsi Regimin. Policjantom udało się skrócić dystans do podejrzanego pojazdu w Lekowie i wydać sygnały do natychmiastowego zatrzymania się. To nie przyniosło zamierzonego efektu, a mężczyzna postanowił przyspieszyć, mimo że w tym dniu warunki na drodze były utrudnione z powodu opadów śniegu i niskich temperatur. Policja z Ciechanowa zaobserwowała złamanie licznych przepisów drogowych przez mężczyznę, który stwarzał realne zagrożenie. Ostatecznie mężczyzna postanowił zatrzymać samochód na drodze gruntowej we wsi Zeńbok. Na tym pościg się jednak nie zakończył, ponieważ podejrzany postanowił wysiąść z pojazdu i uciekać przed mundurowymi pieszo.

Co grozi mężczyźnie?

Policjantom jednak udało się zatrzymać mężczyznę, który wcześniej dokonał kradzieży paliwa. Jak informuje policja, mężczyzna poza jawnymi wykroczeniami, miał być pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że posiadał on prawie 1,5 promila alkoholu we krwi. Mężczyzna będzie odpowiadał więc nie tylko za skradzione paliwo, ale również za ucieczkę przed policją i niezastosowanie się do poleceń funkcjonariuszy. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu nawet do 2 lat pozbawienia wolności zgodnie z art. 178a § 1 k.k., a także odebraniem prawa jazdy na 3 lata oraz karą grzywny. Do tego dochodzi niezatrzymanie się do kontroli drogowej, które jest, zgodnie z art. 178b k.k., zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. W ostatnim czasie coraz części dochodzi do kradzieży paliwa, ostatni zatrzymany został także mężczyzna, który ukradł paliwo w pobliżu Płocka.