Kolejny pijany kierowca zatrzymany w okolicach Mławy

Kolejny pijany kierowca zatrzymany w okolicach Mławy

Policjanci ruchu drogowego w ostatnim czasie mają bardzo dużo pracy. Nie chodzi tylko o rutynowe kontrole, ale przede wszystkim walkę z pijanymi kierowcami. Kolejny, taki incydent miał miejsce w Żurominku, na krajowej siódemce. Jechał z prędkością, która znacznie przekraczała tamtejsze ograniczenia.

W ostatnim czasie wzrosła liczba kontroli drogowych. Policjanci apelują także o odpowiedzialne zachowanie na drogach, jak również nie wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu. Niestety, wciąż trafiają się kierowcy, którym najwidoczniej wydaje się, iż są ponad prawem. Tak było w przypadku kierującego Jaguarem mężczyzny. W terenie zabudowanym, pomiar prędkości dokonany przez policjantów wykazał, iż samochód pędził z prędkością ponad 100km/h. Przypominany, iż w godzinach 5-23 dozwolona prędkość w terenie zabudowanym to 50km/h.

Policja natychmiast zareagowała. Piratem drogowym okazał się 34-letni mężczyzna. Wedle jego tłumaczeń, wypił tylko dwie lampki wina w trakcie obiadu. Jednak, w jego krwi znajdował się prawie 1 promil alkoholu. Biorąc pod uwagę prędkość, z którą poruszał oraz stężenie alkoholu we krwi, uprawnienia do prowadzenia pojazdów mężczyzny zostały zatrzymane. Dodatkowo, mężczyzna może otrzymać grzywnę, a nawet wyrok dwóch lat pozbawienia wolności za jazdę pod wpływem alkoholu.

Policja informuje również, iż jeśli uczestnicy ruchu zauważą kierowcę, którego zachowanie może świadczyć o tym, iż jest pod wpływem alkoholu, mogą skontaktować się z numerem alarmowym 11 i powiadomić o tym odpowiednie służby.