Kobieta śmiertelnie potrącona w Mławie

Kobieta śmiertelnie potrącona w Mławie

Nie udało się uratować kobiety, która została potrącona przez dwa samochody w miejscowości Michalinowo. 47-letnia kobieta pochodząca z Ukrainy przechodziła przez ulicę w niedozwolonym miejscu. Sprawdzamy, co wiadomo o tym zdarzeniu i jak wyglądał przebieg danego zdarzenia. 

Potrącona przez policjanta

W sprawie śmiertelnego potrącenia śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Mławie. Jak wynika z ustaleń, jednym z aut, które potrąciło kobietę kierował policjant. Do zdarzenia doszło w niedzielę 11 września wieczorem w Michalinowie w powiecie mławskim. Według zgromadzonych informacji obywatelka Ukrainy wracała z zakupów i przechodziła przez ulicę w niedozwolonym miejscu. W momencie przejścia została ona potrącona przez dwa jadące w dwóch przeciwnych kierunkach auta. Kobieta zginęła na miejscu. Na miejscu wypadku dokonano szczegółowych oględzin. W ramach prowadzonej sprawy  zabezpieczono zwłoki, a także oba samochody oraz wszystkie ślady, które zostały ujawnione. Zabezpieczone zostało także nagranie, które zostało zarejestrowane z samochodu policjanta. 

Prokuratura w Mławie

Według ustaleń prokuratury, pierwszy pojazd, który potrącił kobietę prowadzony był przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy. Policjant był po służbie i jechał prywatnym autem. Drugi autem, które potrąciło kobietę kierował mieszkaniec Mławy. Badania wykazały, że zarówno jeden kierowca, jak i drugi byli trzeźwi. Na ten moment prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Warto jednak dodać, że sprawa prowadzona jest tylko przez prokuraturę, jest to śledztwo własne tego organu. Wszystko po to, aby uniknąć braku obiektywizmu.