Kamil Bortniczuk, minister sportu i turystyki, odwiedził nową salę gimnastyczną w Mławie

Kamil Bortniczuk, minister sportu i turystyki, odwiedził nową salę gimnastyczną w Mławie

14 września, w czwartek, pomimo gęstego kalendarza spotkań i obowiązków ministerialnych, Kamil Bortniczuk – minister sportu i turystyki – zdołał wygospodarować czas na odwiedzenie świeżo wybudowanej hali gimnastycznej przy Zespole Szkół nr 4 w Mławie. Hala, którą Powiat Mławski zbudował korzystając z dofinansowania zarówno rządowego jak i samorządowego, sprawiła na ministrze niezapomniane wrażenie.

Bortniczuk z zadowoleniem komentował zakończenie inwestycji mówiąc: „Raduję się widząc, że ta imponująca sala gimnastyczna w końcu powstała. Dowiedziałem się dziś, że pierwsze plany budowy tej hali narodziły się już dwadzieścia lat temu. Cieszy mnie to, że właśnie w tej kadencji i za sprawą tutejszego samorządu udało się ten projekt przekształcić w rzeczywistość. Uczniowie będą teraz mogli ćwiczyć w odpowiednio przygotowanej przestrzeni”. Minister podkreślił także dobrą współpracę między rządem a samorządem, która umożliwiła powstanie obiektu.

Starosta mławski, Jerzy Rakowski, również zauważył pozytywne strony tej współpracy i wyraził swoją wdzięczność ministrowi za wsparcie finansowe ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki. „W imieniu samorządu powiatu mławskiego chciałbym podziękować Panu Ministrowi za dofinansowanie, które w znacznej mierze przyczyniło się do powstania hali. Mam nadzieję, że będziemy mogli realizować razem jeszcze wiele projektów w naszym powiecie” – dodał starosta Rakowski.