I Turniej Scrabble o Puchar Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Mławie

I Turniej Scrabble o Puchar Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Mławie

Już w najbliższy weekend odbędzie się w Mławie I Turniej Scrabble o Puchar Dyrektora Miejskiego Domu Kultury. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wspólnej zabawy.

Skąd pomysł o zorganizowaniu takich rozrywek?

Już w sobotę i niedzielę Mława będzie gościć najlepszych scrabblistów z całej Polski. To świetna inicjatywa, która ma na celu rozpowszechnianie gry w planszówki, w tym przypadku głównie w Scrabble, ale nie tylko. Jak wspomina dyrektor MDK w Mławie, Edyta Suszek, takiego wydarzenia jeszcze u nas nie było. A skąd pomysł? Skontaktowała się z nimi Polska Federacja Screbble, która zaproponowała zorganizowanie takiego turnieju. Jak sama dyrektor wspomina, bez żadnych obaw zgodziła się na ten pomysł. Sama jest wielką fanką gier planszowych i jak mówi, dzięki nim można spędzić wspólnie czas z bliskimi. Uważa, że takie gry łączą liczi i wspomnienia. Dodatkowo w zeszłym roku, Mława wydała własną grę planszową.

Gdzie można się zapisać na turniej?

Do tej pory na liście uczestników pojawiło się już czworo mławian, którzy wystartują jako debiutanci. Rozgrywki odbędą się w sobotę i niedzielę w Miejskim Domu Kultury w Mławie przy ul. Stary Rynek 13. Start w sobotę rozpocznie się o godzinie 10:30, natomiast w niedzielę o 9:30. Każdy, kto chce jeszcze dołączyć do wydarzenia, może zapisać się na stronie pfs.org.pl. Wpisowe wynosi 30 zł.

Czym są gry planszowe?

Faktycznie, uznaje się, że gry planszowe łączą pokolenia. Same planszówki to nic innego, jak gra towarzyska, do której wykorzystywane są plansze czy karty. Uznaje się, że takie gry to doskonały sposób spędzania czasu, dodatkowo uczą cierpliwości i wystawiają na próbę niejeden związek. Warto więc czasem, dla odmiany na domówce wyjąć ciekawą grę i miło spędzić czas na wspólnych zabawach. Gry planszowe są świetne również dla dzieci, uczą rozwiązywania problemów, przegrywania, a nawet realizacji wyznaczonych celów.

Zapraszamy do wspólnej gry w Scrabble już w ten weekend.